IT i nowe technologie
Oferujemy kompleksowe doradztwo prawne IT dla wykonawców usług informatycznych, podmiotów zamawiających oraz nabywających oprogramowanie.
Prawo IT to kluczowy obszar doradztwa kancelarii. Zrealizowaliśmy setki różnorodnych projektów opartych na zastosowaniu nowych technologii, co daje nam dogłębną znajomość rynku oraz usług powiązanych z nowoczesnymi technologiami.
Zapewniamy wsparcie całego procesu – od wyboru dostawcy, przez przygotowanie projektu i negocjacje umowy IT oraz doradztwo w toku jego realizacji, aż po konsultacje prawne w przypadku ewentualnych sporów.
Zapewniliśmy kompleksowe doradztwo prawne przy wdrożeniu systemów informatycznych dla największych grup kapitałowych w Polsce, wspieramy w tym obszarze także małe i średnie przedsiębiorstwa.
Jesteśmy świadomi złożoności procesów prawno-biznesowych związanych z usługami informatycznymi. Rozumiemy dokumentację techniczną i język informatyków, znamy zasady działania biznesu IT i procesy zachodzące w projektach tego typu. Oferowane doradztwo IT gwarantuje efektywność oraz bezpieczeństwo prawne prowadzonych przez nas spraw.
Znajdujemy skuteczne rozwiązania.
Zabezpieczamy Twoje interesy.
Rozwiązujemy problemy.
Usługi:
Umowy dotyczące oprogramowania
Doradzamy przy przygotowaniu i negocjowaniu umów dotyczących oprogramowania, zarówno licencyjnych, jak i innych na podstawie, których możliwe jest udostępnienie oprogramowania do korzystania (w tym zdalne). Posiadamy wieloletnie doświadczenie dotyczące umów IT – licencjonowania oprogramowania największych dostawców w tym SAP, Oracle, HP. Nasi prawnicy posiadają również doświadczenie w tworzeniu umów dot. cloud computing oraz umów typu SaaS (Software as a Service) – pracowaliśmy w tym zakresie dla największych polskich przedsiębiorców.
Umowy wdrożeniowe i utrzymaniowe (SLA)
Każdy projekt dotyczący oprogramowania to nie tylko zakup wymaganej licencji, ale przede wszystkim jej dostosowanie do potrzeb danego odbiorcy, ze wcześniejszym precyzyjnym określeniem w umowie na usługi IT wymaganych funkcjonalności oraz ustalenie procesu wdrożenia jego faz i zadań poszczególnych uczestników. Właściwe określenie tych elementów oraz zasad odpowiedzialności, a następnie trybu usuwania wad, usterek i błędów to podstawa sukcesu każdego projektu informatycznego dla wszystkich stron w nim uczestniczących. Nasza kancelaria opracowywała i negocjowała umowy wdrożeniowe (w tym oprogramowania SAP, Oracle, HP), umowy o tworzenie oprogramowania i nabywanie praw autorskich do takich programów, umowy o utrzymanie systemów informatycznych/aplikacji (SLA), umowy wsparcia użytkowników systemów/aplikacji (w tym na standardowych warunkach np. SAP Enterprise Support, AtiK Oracle).
Umowy dotyczące hardware
Informatyka to nie tylko oprogramowanie, ale także sprzęt, na którym jest ono instalowane – właściwe określenie praw i obowiązków stron umowy IT, ustalenie zasad odpowiedzialności za prawidłowość doboru sprzętu i jego konfigurację to kwestie kluczowe. Doradzaliśmy przy negocjowaniu umów tworzenia, eksploatacji i utrzymania sieci komputerowych, produkcji, sprzedaży i dostawy sprzętu informatycznego lub innych urządzeń, wykorzystujących w swej pracy oprogramowanie oraz umów kolokacji sprzętu informatycznego i zdalnego dostępu.